امام جمعه زاهدان: باید از ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان در راستای جهش تولید استفاده کرد

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: باید با بهره گیری از ظرفیت‌های استان از جمله تقویت بازارچه‌های مرزی برای توسعه صادرات محصولات تولیدی زمینه رشد و ترقی استان و گسترش و جهش تولید در منطقه را فرهم کنیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا ضمن تبریک فرارسیدن نوروز در رابطه با نامگذاری سال جدید به «جهش تولید» اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب از جایگاه رهبری نظام اسلامی، فرصت‌ها و تهدیدهای کشور را رصد می‌کنند و به تناسب نیاز، شعاری را برای هر سال تعیین می‌فرمایند.

وی افزود: ایشان از جایگاه فرماندهی کل قوا، جبهه مقابله با استکبار جهانی و نقاط درگیری را رصد می‌فرمایند و در هر سالی هر جبههای که نیازمند تقویت باشد و هر سنگری که نیازمند حضور بیشتر و تقویت بیشتر باشد را مشخص می‌کنند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان ادامه داد: از آنجا که سالیان سال درگیری عمده بین جبهه حق و باطل و مقابله استکبار جهانی با نظام جمهوری اسلامی ایران در جبهه فرهنگی و اقتصادی است؛ ایشان در سال‌های اخیر در کنار نام گذاری‌های مربوط به مسائل فرهنگی، اجتماعی، معنوی و اخلاقی در مسائل اقتصادی تمرکز کرده‌اند و سال‌های متعددی را با عناوین مختلف به بحث‌های اقتصادی جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی پرداخته‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین محامی تاکید کرد: از آنجا که در میان مسائل اقتصادی، تولید جایگاه ویژه و نقش مهمی را ایفا می‌کند ایشان در سال‌های اخیر بر بحث تولید بیشتر پرداخته‌اند.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب بارها مسائل رونق تولید، توجه و حمایت از تولید داخلی را در راستای توجه به تولید متذکر شده‌اند که این نشان دهنده اهمیت مباحث اقتصادی و بویژه بحث تولید داخلی در تقویت نظام اسلامی و مقابله با دشمنان مردم ایران و ملت مسلمان است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: اقتصاد نقش ویژه‌ای را در اقتدار یک نظام ایفا می‌کند و هم در دین و فرهنگ مردم؛ بر این اساس می‌بایست همه مردم و مسوولان با توجه به فرمان فرماندهی کل قوا و سیاستی که رهبر معظم انقلاب تعیین می‌فرمایند مسیر خود را تعیین و دنبال کنند و تمام تلاش خود را در جهت حمایت از تولید داخل و تقویت تولید داخل انجام دهند تا شاهد جهشی در تولید داخل باشیم و تقویت اقتصاد کشورمان و پیروزی در این جبهه و در این سنگر با توفیقات الهی میسر شود.

حجت السلام  و المسلمین محامی خاطر نشان کرد: در استان سیستان و بلوچستان با توجه به استعدادهای نهفته در این سرزمین و وضعیت جغرافیایی این خطه پهناور لازم است تا با برنامه‌ریزی دقیق، بهره‌گیری لازم از همه منابع انسانی و بویژه نیروهای جوان، روشنفکر، فعال و همچنین امکانات خدادادی که خداوند تبارک و تعالی در این استان در اختیار ما قرار داده است مواردی را که بتوان در جهت تولید در بخش‌های مختلف کشاورزی، گل کاری، دامداری، شیلات، صنعت و معدن و در آنها سرمایه‌گذاری و در راستای جهش تولید استفاده کرد.

وی تصریح کرد: در این زمینه از بازار داخلی برای مصرف آنها از مزیت مرزهای آبی و خاکی باید استفاده شود و با تقویت بازارچه‌های مرزی در جهت صادرات محصولات تولید شده تلاش شود تا شاهد یک رشد و ترقی در سیستان و بلوچستان و گسترش تولید و جهش تولید در استان باشیم.
نظرات کاربران