بی‌انگیزگی برخی مدیران از عوامل عقب‌ماندگی سیستان‌وبلوچستان است

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: عدم ماندگاری نخبگان، بی‌انگیزگی برخی مدیران، نگاه قومی و قبیله‌ای از جمله چالش‌های مهم و عوامل عقب‌ماندگی این استان است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان به نقل از خبرگزاری ایکنا، حجت‌الاسلام مصطفی محامی، شامگاه یکشنبه، دوم آذرماه در دیدار معاون امور عمرانی استاندار، گفت: عدم ماندگاری نخبگان، بی‌انگیزگی مدیران، نگاه قومی و قبیله‌ای از جمله چالش‌های مهم و عوامل عقب‌ماندگی در این استان هستند و باید با توجه به حساسیت کار و نیاز مبرم منطقه به عمران و آبادی کار خود را با جدیت بیشتری دنبال و خداوند متعال را برای توفیق خدمت به مردم شکرگزار باشید.

نماینده رهبر معظم انقلاب در استان با اشاره به اینکه معاونت عمرانی استانداری یکی از معاونت‌های مهم، حساس و گسترده است، بیان کرد: باید در چنین جایگاهی مسائل استان را به خوبی مدیریت کرده و تلاش خود را برای تسریع و تسهیل امور به‌کار گیرید. هر چقدر در این استان محروم تلاش شود، هنوز جای کار باقی است و در حد شایستگی مردم نیست.

وی جلب توجه مسئولان کشوری را به سیستان‌و‌بلوچستان لازم دانست و افزود: راه‌های مختلفی از جمله برگزاری نشست در مرکز کشور و ارائه گزارش از وضعیت استان و همچنین دعوت از مسئولان برای حضور و مشاهده میدانی وضعیت منطقه باید مدنظر قرار گیرد.

محامی گام بعدی را تلاش برای جذب افراد پای کار عنوان کرد و گفت: اولویت با نیروهای بومی و جذب سرمایه‌گذاران داخلی و همچنین استفاده از مدیرانی توانمند است. همچنین با وجود طرح‌های عمرانی بی‌شمار و تزریق بودجه‌های مختلف، زمینه لغزش در این استان زیاد است. لذا، باید مدیریت و نظارت قوی با هدف سالم‌سازی کار دستگاه‌ها صورت پذیرد.

وی ضمن ضروری دانستن تدوین برنامه جامع توسعه سیستان‌وبلوچستان برای رشد متوازن در ابعاد مختلف و همه عرصه‌ها، اظهار کرد: گاهی با وجود همه اقدامات و خدمات خوب صورت گرفته در استان باز هم نگاه منفی و نارضایتی در بین مردم وجود دارد که باید به‌دنبال ریشه‌یابی این موضوع و تبیین مسائل برای مردم باشیم و همچنین باید در پروژه‌های عمرانی که انجام می‌شود مردم منطقه احساس رضایت داشته باشند.

امام جمعه زاهدان افزود: یکی دیگر از نیازهای سیستان‌وبلوچستان حرکت جهادی توسط مدیران است و باید مدیران با برخورداری از احساس اختیار، جرئت و جسارت داشته باشند، در غیر این صورت ریسک‌پذیر نخواهند بود و البته باید توجه کرد تا این عاملی برای ایجاد فساد نباشد، لذا نیاز است تا در برابر قانون یک راه میانه در نظر گرفته و بین خطا و فساد تفکیک انجام شود.

منصور بیجار، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان‌وبلوچستان نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از آخرین طرح‌های عمرانی در این استان، از رشد اعتبارات ملی و متفرقه خبر داد و اظهار کرد: در تمام زمینه‌های عمرانی فعال هستیم و پروژه‌های عمرانی مختلفی در این استان در حال انجام است.

انتهای پیام/
نظرات کاربران