حفظ وحدت یکی از اهداف مهم پیامبر اکرم(ص) بوده است

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه حفظ وحدت یکی از اهداف مهم پیامبر اکرم(ص) بوده است، گفت: در حال حاضر شاهد رشد و گسترش اسلام در سطح جهان و افزایش گرایش به اسلام هستیم که با عث نگرانی و عصبانیت دشمنان اسلام شده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، آیت الله مصطفی محامی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه زاهدان در زاهدان اظهار کرد: در حال حاضر شاهد رشد و گسترش اسلام در سطح جهان و افزایش گرایش به اسلام می باشیم که این موضوع علیرغم شعارهای دفاع از حقوق بشر و آزادی بیان غربی‌ها که گوش فلک را کر کرده، باعث نگرانی و عصبانیت دشمنان اسلام شده است.

وی ادامه داد:آنان امروزه به قول معروف"شمشیر را از رو بسته اند" و با توجه به کینه و بغضی که از اسلام دارند، تلاش می کنند  تا به هر نحو در برابر اسلام خواهی و رشد این دین مبین، مقابله کنند و یک روز با آتش زدن و پاره کردن قرآن کریم، یک روز دیگر با کشیدن کاریکاتور و توهین به پیامبر اکرم(ص) و یا مقابله با نمادهای اسلامی مثل حجاب و یا تلاش برای راه اندازی تفرقه و نفاق بین مسلمانان به دنبال رسیدن به نتیجه مطلوب خود هستند و ما نیز وظیفه داریم در مقابل این گونه حرکات هوشیار باشیم.

امام جمعه زاهدان با تاکید بر شناخت بیش از پیش پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) وشناساندن درست آنها به نسل جدید خصوصا جوانان و نوجوانان، اضافه کرد: باید راه و سیره و سنت پیامبر(ص) را دنبال کنیم و از فرمایشات، رسالت و اهداف ایشان پیروی کنیم.

وی با اشاره به اینکه حفظ وحدت یکی از اهداف مهم پیامبر اسلام(ص) در طول مدت زندگیشان بوده است، خاطر نشان کرد: باید همه آحاد جامعه از هر قوم و مذهب به دنبال وحدت امت اسلامی باشیم و با تکیه بر مشترکات تلاش کنیم تا این انسجام در امت اسلامی باقی بماند و افزایش پیدا کند.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی تصریح کرد: ما نمی گوییم کسی از عقاید و اعتقادات خود کوتاه بیاید، هرکس بین خود و خدایش به عقیده خود ملتزم باشد اما با توجه به وجود مشترکات فراوانی مثل یکی بودن کتاب و خدا و بسیاری از اعقاید و احکام فقهی نسبت به انسجام و افزایش بیش از پیش وحدت در جامعه کوشا باشیم.

وی با تاکید بر اینکه وحدت تنها به شعار نیست و به عمل هم باید باشد، ادامه داد: باید به دنبال همکاری های مشترک در دفاع از اسلام، ارزشهای اسلامی، نظام اسلامی و رسیدگی به حل مشکلات مردم و مطالبات آنان و غیره باشیم تا شاهد رشد بیش از پیش وحدت عملی در جامعه باشیم.

امام جمعه زاهدان افزود: رسیدگی به بیماران کرونایی، کمک به کادر بیمارستانها و رسیدگی به آسیب دیدگان و گرفتار مریضی و ویروس کرونا و ترویج اجرای مقررات بهداشتی  نیز یکی از همین همکاری های مشترک می تواند باشد تا شاهد کمترین مرگ و میر در شیوع این ویروس باشیم.

وی با اشاره به مناسبت‌های هفته پیش رو خصوصا 13آبان، گفت: انسان نباید در مقابل بت های زمان سر خم کند بلکه باید تنها در برابر خداوند سر خم کند، در صدر اسلام برخی به ظاهر مسلمانان بودند و رابطه خود را با کفار قطع نکرده و با آنان سر و سری داشتند و عزت و سربلندی را از غیر خدا طلب می کردند.

آیت الله محامی افزود: عزت فقط و فقط برای خداوند است ومنافقین این را درک نمی کنند چرا که اعتقاد و ایمان واقعی به خداوند متعال ندارند و نمی توانند درک کنند که عزت تنها در نزد خداوند تبارک و تعالی است و خداوند دوست دارد بندگانش عزیز و با کرامت باشند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان ادامه داد: باید همه تلاش کنیم تا ایمان شخصیت و کرامت مان حفظ و تقویت شده و در حمایت از آرمان ها و اهدافمان محکم بمانیم و در کنار این موضوع دانش آموزان و دانشجویان را با عزت نفس و کرامت پرورش دهیم.

وی اظهار کرد: تربیت دانش آموزان و دانشجویانی عزتمند، وظیفه همه علما، اساتید، مردم و ریش سفیدان  بوده و وظیفه ای همگانی است اگر نسل جدید ما با عزت و کرامت رشد کند، به مثل رهبر معظم انقلاب و شهدای انقلاب در برای استکبار جهانی سرخم نخواهند کرد و در جهت رشد علمی  تلاش خواهند کرد و به دنبال شغل های کاذب نخواهند رفت.

عضو شورای امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان ادامه داد: اگر انسان دارای عزت، شخصیت و کرامت باشد، تن به بیکاری و مشاغل کاذب، کار حرام و قاچاق نخواهد رفت بلکه به دنبال حق و دفاع از حق بوده و گرفتار نزاع های قومی و قبیله ای نخواهد شد.

وی با اشاره به سفر چند روز اخیر خود به منطقه دلگان و ایرانشهر، بیان کرد: براساس گفته ها  گزارشات ارائه شده، در این منطقه زمینه کار و اشتغال ایجاد شده است اما جوانان منطقه حاضر به انجام کار در پروژه هایی که برای آبادانی آن خطه در حال پیگیری و اجرا است نیستند و مسئولان مربوطه اجبارا از استانهای همجوار کارگر و نیروی مورد نیاز خود را تامین می کنند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مسائل مطرح شده در این سفر نزاع ها و درگیریهای طایفه ای و قبیله ای است و اگر کسی از قبیله و طایفه ای کشته شود، با نگاه غلط از قبیله و طایفه مقابل یک نفر را می کشند، حال این فرد قاتل یا فرد بی گناهی هم باشد فرقی ندارد، انسان باعزت و شخصیت و کرامت گرفتار تعصبات جاهلانه قومی و قبیله ای نمی شود و تابع حق و به دنبال احقاق حق است، مشکل فرهنگی در برخی موضوعات در جامعه وجود دارد که باید برای رفع آن تلاش کرد.
 
محامی گفت: انسان باعزت و کرامت به دنبال اجرای قانون است، اگر کسی در برابر قانون قد علم کرد و اسلحه به دست گرفت، انسان با کرامت و با شخصیت، وجود پاکش را به گناه آلوده نمی کند، حقیقت آدمی و ارزش واقعی انسان بهشت است و آن را نباید به غیرآن فروخت.
انتهای پیام/
نظرات کاربران