نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان 
پرداخت عوارض و مالیات سرمایه گذاری برای توسعه و پیشرفت شهر 

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت:  اگر مردم در خصوص عملکرد شهرداری و شورای شهر فضای ذهنی مناسب داشته باشند پرداخت عوارض و مالیات را سرمایه‌گذاری برای توسعه و پیشرفت شهر می‌دانند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌ و بلوچستان آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان در دیدار رئیس و اعضای شورای شهر زاهدان خواستار ارائه گزارشی از عملکرد شورای شهر زاهدان و نیز اطلاع رسانی به مردم شد و گفت: در دیدار‌های گذشته با اعضای شورای شهر زاهدان تاکید داشتیم که باید از سابقه شورای شهر در دوره‌های گذشته درس گرفته و در صدد رفع نقاط ضعف باشند.
امام جمعه زاهدان با اشاره به نامه امام علی(ع) به مالک اشتر عنوان کرد: امام در این نامه بیان نموده است که ای مالک همان‌گونه که تو در خصوص گذشتگان قضاوت می‌کنی روزی هم خواهد رسید که آیندگان تو را قضاوت خواهند کرد پس طبق توصیه امیرالمومنین(ع) باید به شیوه مطلوب عمل کنیم تا به درستی قضاوت شویم.
آیت‌الله محامی بر لزوم استفاده از فرصت‌ها تاکید کرد و بیان داشت: از زمان انتخاب اعضای شورای شهر جدید یک دوره یکساله گذشته و زمان به سرعت در حال گذر است و در برابر جهان نامحدود آخرت، زندگی در این دنیا به هر مقداری که باشد باز هم به چشم نخواهد آمد.
وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) عنوان کرد: «به حساب خود برسید، قبل از اینکه به حساب شما برسند» و بر اساس این توصیه پیامبر اکرم(ص) باید قبل از اینکه مورد ارزیابی قرار گیریم اقدامات خود را ارزیابی کنیم و در صورتی که عملکرد ما شایسته بود باید شکرگذاری کنیم و در صورت عدم عملکرد مناسب نیز با استغفار طلب غفران کنیم.
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌ و بلوچستان اظهار داشت: پس از اینکه ارزیابی صورت گرفت باید اقدامات و فعالیت‌های خود را به طور صادقانه برای مردم بیان کنیم و در این جهت تنها بیان نکات مثبت کافی نیست زیرا برای مردم قابل اعتماد نخواهد بود.
آیت‌الله محامی اذعان داشت: گلایه‌مندی‌هایی به حق و ناحق نسبت به سیستم و عملکرد شهرداری زاهدان وجود دارد و به همین‌ دلیل در دوره‌های گذشته نیز بر لزوم گزارش دهی تاکید کردیم تا مردم قضاوت داشته باشند و متاسفانه در شرایط کنونی نیز این گلایه‌مندی‌ها وجود دارد که جنین چیزی مطلوب نیست.
وی گفت: از وضعیت درآمدی شهرداری زاهدان مطلع و از مشکلات این مجموعه آگاه هستم اما خود اعضای شورای شهر که در این جهت آگاهی و اطلاعات بیشتری دارند باید به بیان شرایط و تنگناها بپردازند که در این صورت تاثیرگذار واقع خواهد شد.
امام جمعه زاهدان افزود: همدلی و همراهی مردم مهم است و اگر مردم فضای ذهنی مناسب داشته باشند پرداخت عوارض و مالیات را سرمایه‌گذاری برای توسعه و پیشرفت شهر می‌دانند.
آیت‌الله محامی بر لزوم توجه بیشتر به جوانان تاکید کرد و گفت: پرداختن به جامعه جوان مهم و جز تاکیدات مقام معظم رهبری است و مسئولان نیز در این جهت به بیان شعار پرداخته اما مشخص نیست که در مقام عمل تا چه میزان به جوانان اعتماد می‌کنند.
وی اظهار داشت: در برگزاری همایش‌ها و جشنواره‌هایی جهت ارزیابی و قدردانی از جوانان نخبه باید معیارهای ارزش‌گذاری مشخص و اطلاع رسانی شود تا در زمان انتخاب نفرات برتر متهم به جهت‌گیری‌های قومی و مذهبی نباشیم.
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: شناسایی جوانان نخبه گام اول کار  بوده و در گام‌های بعد باید به دنبال پشتیبانی و حاکمیت از آن‌ها با هدف کادرسازی برای نظام اسلامی باشید.
نظرات کاربران