نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان 
لزوم برنامه‌ریزی جهت تقویت بنیان‌های اعتقادی در نیروهای نظامی

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: در کنار برنامه ریزی برای آموزش نظامی نیروها باید برای تقویت بنیان‌های اعتقادی آن‌ها نیز برنامه‌ریزی و تلاش شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌ و بلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌ و بلوچستان در دیدار  فرمانده و افسران پایگاه پدافند هوایی زاهدان ضمن گرامیداشت دهم شهریورماه روز نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید بر اهمیت نقش آفرینی در تامین امنیت کشور گفت: دفاع از مرزهای هوایی کشور کاری مهم بوده و تصمیم مقام معظم رهبری مبنی بر تفکیک این مجموعه از قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا، نشان از اهمیت این کار و لزوم توجه بیشتر به این حوزه است.
امام جمعه زاهدان افزود: نیروی پدافند هوایی تاکنون از عهده وظیفه محوله به خوبی بر آمده و روز به روز کشور در این جهت از حیث امکانات لجستیکی و نیز کسب مهارت‌ها و آموزش‌ها پیشرفت داشته و در کنار همه این‌ها ویژگی ممتاز رزمندگان ما که سبب پیروزی و سربلندی در دوران دفاع مقدس و دیگر بازه‌های زمانی شد ایمان رزمندگان ماست که از همه هستی و توان خود گذشته و جان در طبق اخلاص گذاشتند.
آیت‌الله محامی با اشاره به مهمترین محور بیانات خود در دیدار صورت گرفته در سال گذشته مبنی بر لزوم تقویت توان علمی، مهارتی، لجستیکی و برنامه ریزی برای ایمان، باور و کسب آموزش‌های لازم به نیروها به قرائت و ترجمه آیه ششم سوره مبارکه تحریم پرداخت و عنوان کرد: خداوند متعال در این آیه بیان داشته است ای کسانی که ایمان آورده‌اید خود و خانواده‌تان را از آتش دوزخ نگاه دارید آتشی که سوخت آن از انسان‌های کافر  تامین می‌شود.
وی ادامه داد: قیامت تجلی همین دنیاست و در این دنیا هر چیزی که بسازیم محصول آن را در آخرت دریافت می‌کنیم.
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌ و بلوچستان اظهار داشت: انسان مسئولیت مراقبت از خود را دارا می‌باشد اما این مسئولیت تنها در برابر خود او نیست بلکه در برابر خانواده نیز مسئول خواهد بود و حتی به عنوان یک شخصیت حقوقی نیز نیروهای تحت امر از جمله اعضای خانواده او بوده و در برابر  آن‌ها مسئولیت دارد.
امام جمعه زاهدان تصریح کرد: جایی که انسان حوزه نفوذ و امکان تاثیرگذاری داشته باشد دارای مسئولیت است و این مسئولیت در حوزه کاری هر کس بر عهده او بوده و باید مراقب خود و نیروهایمان باشیم و هر کس به فراخور شرایط خود باید انواع مراقبت‌ها را داشته باشد.
آیت‌الله محامی تاکید کرد: برای عمل به چنین چیزی باید خیلی زحمت کشیده و از نفس مراقبت شود و طبق فرمایش حضرت علی (ع) که فرمود دل خانه خداستتو من در خانه خدا غیر خدا را راه نمی‌دهم و زمانی که مسئولیت جمع دیگری را نیز عهده دار باشید به مراتب کار سخت‌تر است.
وی افزود: در کنار برنامه ریزی برای آموزش نظامی نیروها باید برای تقویت بنیان‌های اعتقادی آن‌ها نیز برنامه‌ریزی و تلاش شود و چنین هدفی بدون زحمت حاصل نخواهد شد.
نظرات کاربران