نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان مطرح نمود:
تزریق فکر و نگاه ارزشی به نظام بانکی

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: اگر بتوانید فکر و نگاه ارزشی را به نظام بانکی و نیروهای تحت امر خود تزریق کنید با همین محدودیت های موجود قطعا مجموعه بانک ها هم می توانند نقش مهم و فعالی در خدمت رسانی به مردم ایفا کنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان، آیت الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان در دیدار جمعی از مدیران کل بانک های استان ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه گفت: رهبر معظم‌ انقلاب اسلامی در ادامه سلسله نامگذاری سال ها به نام اقتصاد، اشتغال و تولید، سال ۱۴۰۰ را نیز تحت عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری کرده است آن هم به علت مشکلات اقتصادی زیادی که با آن مواجه هستیم و باید توجه کرد که برخی از این مشکلات در اثر تحریم و برخی دیگر نیز به علت عدم مدیریت و عملکرد صحیح در سیستم اقتصادی و مالی ایجاد شده است.
امام جمعه زاهدان خواستار همت و تلاش جدی مسئولان در راستای کمک و پشتیبانی برای افزایش تولید در سال ۱۴۰۰ شد و افزود: بانک ها و موسسات مالی و اعتباری در این خصوص تاثیر گذار هستند و همت و تلاش مضاعف نیاز داریم تا تغییری در وضعیت استان ایجاد کنیم زیرا که حجم تولیدات در استان بسیار پایین است و سرمایه گذاران نیز از عدم همراهی و همکاری مسئولان گلایه دارند و حتی در مواردی سرمایه گذاران بومی استان نیز حاضر به سرمایه گذاری در استان خود نیستند و باید به دنبال هموار کردن  مسیر سرمایه گذاری در استان باشیم.
آیت الله محامی بیان داشت: یکی دیگر از کار های مهم رسیدگی به مشکلات معیشتی مردم است زیرا مردم در امورات روزمره خود گرفتارند و باید به دنبال انجام کار باشیم و دغدغه کمک به مردم داشته باشیم.
وی افزود: باید از تمام توان و امکانات در دسترس استفاده کنیم و اگر نگاه خیر خواهانه داشته باشیم قطعا در اینکار توفیق پیدا خواهیم کرد و موفقیت حاصل خواهد شد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان ادامه داد: اگر بتوانید فکر و نگاه ارزشی را به نظام بانکی و نیروهای تحت امر خود تزریق کنید با همین محدودیت های موجود قطعا مجموعه بانک ها هم می توانند نقش مهم و فعالی در خدمت رسانی به مردم ایفا کنند.
عضو هیئت علمی جامعه المصطفی گفت: گاهی سوال هایی شنیده می شود که نگاه بانک ها نگاه اقتصادی و درآمدزایی است نه نگاه کمک به مردم و اینکه سیستم بانکی ما از سیستم بانکی غربی الگو گرفته و آیا ما توانسته ایم نگاه اسلامی و ارزشی را در سیستم پیاده کنیم یا نه که اینها جای بحث های زیاد علمی و کار کارشناسی نیاز دارد اما اصل کار این است که نگاهمان خیر خواهانه و هدف مان کمک به مردم باشد که در این صورت در رسیدن به اهداف موفق خواهیم بود.
مطالب مرتبط

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تاکید کرد
با طرح‌های تشویقی اشتراک گاز از ایجاد فشار بر روی مستضعفان جلوگیری شود

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تاکید کرد
با طرح‌های تشویقی اشتراک گاز از ایجاد فشار بر روی مستضعفان جلوگیری شود

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: نباید به گونه ای عمل کنیم که مردم و اقشار مستضعف تحت فشار قرار گیرند بلکه باید زمینه دریافت اشتراک، ایجاد نمود تا افراد تدریج به انجام این کار ترغیب شوند.

|

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان:
رسیدگی به مشکلات مومنان معادل ثواب چندین حج است

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان:
رسیدگی به مشکلات مومنان معادل ثواب چندین حج است

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: در شرایطی که سفر حج و زیارت خانه خدا مهیا نیست احیا مساجد و حل مشکلات مومنان جایگزین هایی است که خداوند برای آن قرار داده است.

|

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان:
لزوم فعالیت خیرین با محوریت مساجد

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان:
لزوم فعالیت خیرین با محوریت مساجد

نماینده ولی فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان گفت: مهم است که مسجد محور قرار داشته باشد و خیران نیز با محوریت مسجد فعالیت کنند و انجام چنین کاری در مسجد الزهرا(س) زاهدان می تواند جنبه الگویی برای سایر مساجد پیدا کند.

|

قدردانی عالم اهل سنت از نهاد رهبری در امور اهل سنت بابت پیگیری آزادی گروگان

قدردانی عالم اهل سنت از نهاد رهبری در امور اهل سنت بابت پیگیری آزادی گروگان

مولوی زکریا شهنوازی با حضور در محل دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته توسط این مجموعه از پیگیری های دلسوزانه آیت الله محامی در این جهت تقدیر و سپاسگزاری کرد.

|

نظرات کاربران