نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان:
لزوم همکاری بیشتر آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه استان

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان خواستار  اهتمام بیشتر برای همکاری بین آموزش و پرورش و حوزه های علمیه شد و گفت: به کارگیری امکانات سایر مجموعه ها و بهره گیری بهینه از امکانات موجود از جمله اقدامات تاثیرگذار در این جهت است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان در دیداری  مشترک با حمیدرضا رخشانی مدیر کل آموزش و پرورش و حجت الاسلام و المسلمین باقربیک مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه گفت: خوشبختانه خبرهای خوبی از آموزش و پرورش به گوش می‌رسد از توسعه فضای فیزیکی و آموزشی گرفته تا تهیه برش استانی از سند تحول بنیادین که مایه دلگرمی است.
امام جمعه زاهدان خواستار ارائه فهرست محتوایی از کار ویژه‌های صورت گرفته توسط اداره کل آموزش و پرورش استان در سال گذشته و در راستای منویات مقام معظم رهبری شد و بیان داشت: با توجه به محدودیت ها و محرومیت های موجود در استان راه نرفته زیادی را در پیش داریم و باید با تجمیع همه توان ها در مجموعه‌های مرتبط یک همکاری مناسب صورت پذیرد.
آیت الله محامی افزود با ناکافی دانستن فعالیت‌های صورت گرفته در استان، خواستار  اهتمام بیشتر برای همکاری بین آموزش و پرورش و حوزه های علمیه شد و گفت: به کارگیری امکانات سایر مجموعه ها و بهره گیری بهینه از امکانات موجود از جمله اقدامات تاثیرگذار در این جهت است.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان اظهار داشت: با توجه به مواردی از جمله مرز ، تنوع قومی و مذهبی، محرومیت و مشکلات معیشتی و همچنین درگیری‌های طایفه‌ای نیاز مبرم به انجام‌کار فرهنگی در استان وجود دارد تا به تدریج و به مرور زمان رشد و اعتلای فرهنگی حاصل شود.
همچنین رخشانی مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز به ارائه گزارشی از عملکرد اداره کل آموزش و پرورش استان در سال گذشته پرداخت و گفت: آماده سازی سند نیروی انسانی، فضای آموزشی و دانش آموزان بازمانده از تحصیل جزء کارهای بزرگی بوده که انجام شده و به زودی ارائه خواهد شد.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین باقربیک رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان از تشکیل اتاق فکر برای رصد مسائل مختلف در استان خبر داد و گفت: سعی داریم مشکلات مهم استان را آسیب شناسی و با برنامه ریزی و ارائه طرح های مناسب در جهت رفع این آسیب ها فرهنگ سازی کنیم.
مطالب مرتبط

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تاکید کرد
با طرح‌های تشویقی اشتراک گاز از ایجاد فشار بر روی مستضعفان جلوگیری شود

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تاکید کرد
با طرح‌های تشویقی اشتراک گاز از ایجاد فشار بر روی مستضعفان جلوگیری شود

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: نباید به گونه ای عمل کنیم که مردم و اقشار مستضعف تحت فشار قرار گیرند بلکه باید زمینه دریافت اشتراک، ایجاد نمود تا افراد تدریج به انجام این کار ترغیب شوند.

|

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان:
رسیدگی به مشکلات مومنان معادل ثواب چندین حج است

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان:
رسیدگی به مشکلات مومنان معادل ثواب چندین حج است

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: در شرایطی که سفر حج و زیارت خانه خدا مهیا نیست احیا مساجد و حل مشکلات مومنان جایگزین هایی است که خداوند برای آن قرار داده است.

|

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان:
لزوم فعالیت خیرین با محوریت مساجد

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان:
لزوم فعالیت خیرین با محوریت مساجد

نماینده ولی فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان گفت: مهم است که مسجد محور قرار داشته باشد و خیران نیز با محوریت مسجد فعالیت کنند و انجام چنین کاری در مسجد الزهرا(س) زاهدان می تواند جنبه الگویی برای سایر مساجد پیدا کند.

|

قدردانی عالم اهل سنت از نهاد رهبری در امور اهل سنت بابت پیگیری آزادی گروگان

قدردانی عالم اهل سنت از نهاد رهبری در امور اهل سنت بابت پیگیری آزادی گروگان

مولوی زکریا شهنوازی با حضور در محل دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته توسط این مجموعه از پیگیری های دلسوزانه آیت الله محامی در این جهت تقدیر و سپاسگزاری کرد.

|

نظرات کاربران