نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:
لزوم حضور در صحنه و دفاع عقلانی ائمه جمعه از مبانی دینی و انقلابی

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت:حضور ائمه جمعه در صحنه، دفاع عقلانی و اقناع عمومی نسبت به مبانی دینی و انقلابی بدون شعار زدگی و و پرهیز از برخورد احساسی مهم است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان، آیت الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان در همایش فصلی ائمه جمعه استان ضمن تبریک فرارسیدن سالروز ولادت امام جواد(ع) و امیرالمومنین علی(ع) با اشاره به یکی از دعاهای ماه رجب و جایگاه و مقامات اولیا الله در این دعا گفت: ائمه جمعه از جمله راهبران و فرماندهان جبهه فرهنگی در جامعه و همراه و همگام با نائب بر حق حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری هستند.
امام جمعه زاهدان به ذکر نکات مورد تاکید در  همایش های گذشته ائمه جمعه استان پرداخت و تصریح کرد: استفاده از ظرفیت تمامی دستگاه ها و نهادهای مرتبط، نقش محوری ائمه‌ جمعه در امامت جامعه، فعال سازی شورای فرهنگ عمومی، لزوم برشماری آسیب‌ها و ارائه راهکار و برنامه مناسب، تدوین برنامه جامع فرهنگی شهرستان، توجه ویژه به اهل سنت، حوزه جوانان، خواهران، دانشگاهیان و توجه به مشارکت مردمی و گروه‌های جهادی از جمله نکات مطرح شده در همایش گذشته بود که عمل به این نکات همچنان از اهمیت بالایی برخوردار است.
آیت الله محامی خواستار  تلاش برای تبیین مبانی دینی، اعتقادی، انقلابی و بصیرت افزایی شد و بیان داشت: با توجه به هجمه وسیع دشمنان بیرونی و داخلی، مبانی انقلاب اسلامی باید به خوبی برای مردم تبیین شود تا طرفداران انقلاب مبانی دینی شان تقویت و کسانی که اعتقاد ندارند و تشنه حقیقت هستند به این مبانی گرایش پیدا کنند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان عنوان کرد: حضور در صحنه، دفاع عقلانی و اقناع عمومی نسبت به مبانی دینی و انقلابی بدون شعار زدگی و و پرهیز از برخورد احساسی مهم است زیرا که برخورد احساسی تاثیر اندک و مقطعی می گذارد اما در عمق جان تأثیری نخواهد داشت. 
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان توجه به مسائل و حساسیت های قومی و مذهبی و پرهیز از دو قطبی سازی را از دیگر نکات مهمی دانست که باید مورد توجه ائمه جمعه قرار گیرد و در ادامه گفت:  تنوع مذهبی می تواند تبدیل به فرصت شود اما التهاب آفرینی و دو قطبی سازی به هر عنوانی مشکل‌ ساز خواهد بود.

وی گفت: هوشمندی و تحلیل درست وقایع و پرهیز از افتادن در نقشه مخالفان نیز مهم است و باید عارف به زمان و عالم به وقایع باشیم و با تحلیل مناسب تصمیم درست را بگیریم.
آیت الله محامی با بیان اینکه  ممکن است نیت مخالفان دامن زدن به التهاب و دوقطبی سازی باشد متذکر شد: اگر دشمن شناسی نباشد به جبهه خودی ضربه می‌زنیم و باید مراقب باشیم و دفاع ما عقلانی باشد.
نماینده‌ مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان تاکید کرد: در برابر فردی که سخن مخالف ما دارد باید سعه صدر داشته، آستانه تحمل را بالا برده و در عین دفاع محکم از مبانی انقلابی خود، مخالف را  به صورت علمی، منصفانه و مودبانه قانع کنیم تا بهانه ای دست دیگران نداده و شخصیت ما به عنوان پدر جامعه اسلامی حفظ شود.
آیت الله محامی با اشاره به وقایع اخیر از جمله مکاتبات صورت گرفته توسط برخی از علمای اهل سنت و فضاسازی در شبکه‌های اجتماعی گفت: سیاست ما تعامل مثبت، تاثیرگذار، فعال و هوشمند با اهل سنت بوده است و به دنبال مشارکت اهل سنت در فرآیند تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی ها بوده ایم.
وی گفت: اجرای چنین فرآیندی برای عده ای خوشایند نیست و در خصوص مدارس علمیه اهل سنت از قبل گفتمان هایی صورت‌گرفته بود 
آیت الله محامی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی به دخالت در حوزه های علمیه اهل سنت معتقد نیست اما نظارت حق اصلی نظام است و در همین جهت قرار شد سیستم نظارت توسط خود مدیران مدارس اهل سنت نوشته شود.
وی با اشاره به فرایند طی شده و تعامل حداکثری و این که در یک مقطع متاسفانه نامه‌هایی نوشته شد و مذاکرات بر هم زده شد، خاطر نشان کرد: در چنین شرایطی تصمیم گرفتیم  روال تسهیلگری را قطع و طبق قانون عمل کنیم در نتیجه از حرف حق تنزل نمی کنیم، و با اینکه پذیرای دلیل و قانون هستیم اما با زیاده خواهان برخورد خواهیم کرد.
امام جمعه زاهدان تاکید کرد: این نکات نیازمند تبیین عقلانی و توجیه عمومی است و فعالیت هایی صورت گرفته اما همچنان باید ادامه پیدا کند.
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت:  انتظار از ائمه جمعه این است که با حضوری هماهنگ و همه جانبه در چارچوب سیاست ها فعالیت کنند زیرا تکصدا بودن راه به جایی نمی برد.
آیت الله محامی خواستار پیگیری مشکلات معیشتی مردم در ماه های آخر سال و روزهای پایانی دولت شد و گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا وظیفه ائمه جمعه عمل در چارچوب رهنمودها و سیاست‌های اعلامی از سوی رهبر معظم انقلاب در جهت تقویت انقلاب و حضور پرشور مردم در انتخابات و انتخاب فرد شایسته بسیار مهم است.
نماینده ولی‌فقیه در استان در پایان مسأله عدم حمایت ائمه جمعه از گروه ها، احزاب، اشخاص و مواضع علنی و غیرعلنی در انتخابات را متذکر شد.
مطالب مرتبط

دیدار نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان   و فرمانده لشکر ۸۸ زرهی سیستان‌وبلوچستان

دیدار نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان و فرمانده لشکر ۸۸ زرهی سیستان‌وبلوچستان

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان، آیت الله محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان در دیدار سرتیپ دوم مهدی احمدی افشار فرمانده لشکر ۸۸ زرهی استان بر نقش کلیدی و ارزشمند ارتش ...

|

دیدار نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان و امام جمعه دلگان

دیدار نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان و امام جمعه دلگان

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان آیت الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان در دیدار حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری امام جمعه دلگان آخرین وضعیت اجتماعی، ...

|

دیدار نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه جلگه جاه هاشم

دیدار نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه جلگه جاه هاشم

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، آیت الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در دیدار حجت الاسلام و المسلمین نظر بامری امام جمعه بخش جلگه چاه هاشم ضمن دریافت گزارشی از آسیب ...

|

حضور نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان در اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان

حضور نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان در اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان

آیت الله محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ضمن حضور در اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با منبتی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان دیدار و به گفتگو پرداخت.

|

نظرات کاربران