نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان:
آمریکای امروز به‌مراتب از چهل سال قبل ضعیف‌تر و جمهوری اسلامی قدرتمندتر شده است/ نتایج سفرها برای مردم منطقه ملموس باشد و شاهد سفرهای تبلیغاتی نباشیم/ مردم تحت تأثیر افراطیون مذهبی و سیاسی قرار نگیرند

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: رهبر انقلاب اسلامی فرمودند آمریکای امروز به‌مراتب از چهل سال قبل ضعیف‌تر و جمهوری اسلامی از چهل سال قبل قدرتمندتر است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان، در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان اظهار کرد: اتفاقات و درگیری‌های اخیر و هجوم مردم در آمریکا به کنگره این کشور در تاریخ این کشور موضوعی بی‌سابقه بوده است.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال 97 و سال‌های اخیر بارها مطرح کرده‌اند که که آمریکا رو به افول است و امروزه می‌بینیم که در تمام عرصه‌ها این امر محقق شده است، حضرت امام خمینی(ره) در اوج قدرت اتحاد جماهیر شوروی طی نامه‌ای به آخرین رئیس‌جمهور شوروی اعلام کرد که باید به‌زودی کمونیسم را در موزه تاریخ جست‌وجو کنیم و پس از سه سال اتحاد جماهیر شوروی از هم پاشید.

امام‌جمعه زاهدان با اشاره به فرمایشات و تأکیدات مقام معظم رهبری در رو به افول بودن آمریکا، تأکید کرد:  امروزه حتی سیاستمداران آمریکایی به افول این کشور که رهبر انقلاب اسلامی بارها اشاره‌کرده‌اند، اعتراف می‌کنند و در سنوات اخیر نیز ایشان در خصوص اسرائیل فرموده‌اند " رژیم صهیونیستی ۲۵ ساله آینده را نخواهد دید" و امیدواریم به کمک مجاهدین راستین و امت‌های اسلامی، دولت‌های استکباری هر چه زودتر از بین بروند.

وی با تأکید بر توجه به شهدا و خانواده‌های آنان و اشاره به سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، وی را سرباز ولایت عنوان کرد و گفت: این شهید بزرگوار در هر نقطه دنیا از ایران اسلامی تا عراق، سوریه، یمن، لبنان و غیره که متوجه رد پای دشمن و احتمال نفوذ آن‌ها می‌شد خود را می‌رساند و نقشه‌های آنان را نقش بر آب و از مسلمانان دفاع می‌کرد.

آیت‌الله محامی با بیان این که اقدامات شهید سلیمانی مصداق آیه« أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ» است، خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی با عطوفت اسلامی با هر قوم، قبیله و جناحی از مسلمانان برخورد می‌کرد و ضمن برخورداری از قدرت جاذبه، مردم را به بهانه‌های از خود نمی‌راند.

وی با اشاره به ارتباط سردار سلیمانی با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، آیت‌الله یزدی، آیت‌الله مصباح یزدی و غیره، تصریح کرد: سردار بزرگ اسلام با وجود اختلاف سیاسی، با افراد مختلف ارتباط داشت و حجت، راه و منش خود را رهبر معظم انقلاب قرار داده بود، وی سرباز ولایت بود.

امام‌جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی اهل نماز و عبادت بود و در موقعیت‌های سخت به رزمندگان می‌گفت اینجا جای عبادت و نماز است و همه عمرش در پی جلب رضایت الهی بود و چهره نورانی‌اش نشان‌دهنده قلب پاک و ایمانش بود، او تنها لشکر ثارالله را نداشت و تنها رزمندگان ایران از وجودش بهره‌مند نبودند بلکه رزمندگان جبهه مقاومت در کشورهای اسلامی را تقویت می‌کرد و نیروهای جبهه اسلامی دست‌پرورده این شهید بودند و این موضوع باعث کینه دشمنان شد و عاملی بر شهادتش شد، ما باید مکتب شهید سلیمانی را درست بشناسیم و به فرزندانمان معرفی کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان با اشاره به رزمایش پهبادی ارتش در روزهای اخیر، اظهار کرد: بر اساس آمار و گزارش‌ها، ایران اسلامی دارنده قدرت پنجم پهبادی جهان است و این موضوع نشان‌دهنده این است که برخلاف همه تهدیدات و تحریم‌ها، با مجاهدت جوانان و دانشمندان در عرصه‌های مختلف درراه پیشرفت هستیم و دشمن از این رشد و پیشرفت خصوصاً در حوزه موشکی و نظامی ما می‌هراسد و براین اساس مذاکرات موشکی را مطرح می‌کند، این پیشرفت‌های نظامی ، دفاعی و علمی  و رشد و نفوذ فرهنگی و منطقه‌ای جمهوری اسلامی، دشمن را عصبانی کرده است.

وی اضافه کرد: به برکت نفوذ منطقه‌ای، فرهنگی و سیاسی و به لطف الهی، این رشدها و نفوذ سبب قدرت جمهوری اسلامی‌شده است، رهبر انقلاب فرمود آمریکای امروز به‌مراتب از چهل سال قبل ضعیف‌تر و جمهوری اسلامی از چهل سال قبل قدرتمندتر است.

 

پروژه‌های در دستور کار دولت تا قبل از انتخابات به اتمام برسند

رئیس شورای فرهنگی عمومی استان با اشاره به سفر معاون اول رئیس‌جمهور و جمعی از وزیران به سیستان‌وبلوچستان و اشاره به حضور خود در جلسه پایان سفر، در گزارشی از سخنان خود در این جلسه گفت: مقطع زمانی این سفر از جهات مختلف حساس است، تحریم و کرونا، مشکلات معیشتی مردم را در استان بیشتر از گذشته کرده به‌گونه‌ای که در شهرهای بزرگ هم مشکل آب، نان و کپسول گاز داریم و نیازمند تدبیر عاجل مسئولان هستیم، ماه‌های پایانی دولت تا روی کار آمدن دولت بعدی و چینش نیروها، فاصله‌ای را به همراه خواهد داشت و براین اساس انتظار داریم پروژه‌های در دستور کار، در همین دولت پایان یابد و شتاب آن در جابه‌جایی دولت‌ها حفظ شود.

وی افزود: تقسیم بودجه سال آینده به‌گونه‌ای انجام شود که بودجه این استان برای محرومیت‌ها در نظر گرفته شود و امیدواریم در آستانه انتخابات، تحرکاتی که از حیث سفر به استان‌ها انجام می‌شود، منافع و مصلحت مردم در این بحث‌های سیاسی فراموش نشود و نتایج سفر برای مردم منطقه ملموس بوده و شاهد سفرهای تبلیغاتی نباشیم.

امام جمعه زاهدان تأکید کرد: استان سیستان‌وبلوچستان پایتخت وحدت اسلامی نام‌گذاری شده و مردم و مسئولان باید دقت نمایند که افراد، برای دستیابی به اهداف و غرایض خود این وحدت را برهم نزنند و مردم تحت تأثیر افراطیون مذهبی و سیاسی قرار نگیرند.

وی در ادامه به تشریح زندگی و خصوصیات اخلاقی پیامبر مکرم اسلام(ص) پرداخت.
مطالب مرتبط

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان تاکید کرد
لزوم ایجاد اعتماد متقابل بین دستگاه‌های نظام و مردم

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان تاکید کرد
لزوم ایجاد اعتماد متقابل بین دستگاه‌های نظام و مردم

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان گفت: ایجاد اعتماد متقابل در دستگاه‌های نظام و مردم به‌ گونه‌ای که مردم بتوانند منطق را احساس و سپس اعتماد کنند مهم است.

|

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان
مظلومیت حضرت زهرا(س) مورد اتفاق همه مذاهب اسلامی است/ سیره امیرالمؤمنین(ع) در رابطه با خلفا، نمونه‌ای از حفظ وحدت اسلامی است/ جوانان و علما هوشیار باشند و از افراط پرهیز کنند

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان
مظلومیت حضرت زهرا(س) مورد اتفاق همه مذاهب اسلامی است/ سیره امیرالمؤمنین(ع) در رابطه با خلفا، نمونه‌ای از حفظ وحدت اسلامی است/ جوانان و علما هوشیار باشند و از افراط پرهیز کنند

امام جمعه زاهدان همه مردم خصوصا جوانان و علما را به هوشیاری و پرهیز از افراط دعوت کرد و بیان داشت: باید مراقبت کنیم و به تندروها اجازه ندهیم که در زمین دشمن بازی کنند.

|

توسط نماینده ولی فقیه در استان مطرح شد
ولایت مداری در لایه‌های شناخت، اندیشه، اخلاق و عمل

توسط نماینده ولی فقیه در استان مطرح شد
ولایت مداری در لایه‌های شناخت، اندیشه، اخلاق و عمل

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان در نشست ویدئو کنفرانس بین فرماندهان سپاه سلمان استان به بیان نکاتی حول ...

|

نظرات کاربران