نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان
رسالت قرارگاه فرهنگی استمرار رسالت انبیاء است

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: رسالت قرارگاه فرهنگی، استمرار رسالت انبیاء و هدایتگری است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان در دیدار رؤسا و دبیران کمیته‌های قرارگاه فرهنگی استان ضمن تشکر از همکاری چند جانبه کمیته های قرارگاه فرهنگی در سیستان‌وبلوچستان و با اشاره به این که رسالت انبیاء، هدایت گری و نوعی کار فرهنگی در جامعه بوده است، اظهار داشت: رسالت قرارگاه فرهنگی، استمرار رسالت انبیاء و هدایتگری است.
امام جمعه زاهدان افزود: باید شیوه عملکرد پیامبر اکرم(ص) در ارتقاء جامعه عرب جاهلیت به جامعه اسلامی نوین را با بررسی ترتیب نزول آیات قرآن کریم مورد مطالعه قرار داد.
آیت‌الله محامی ضمن قرائت و تفسیر آیه ۱۰ سوره مبارکه حجرات بیان داشت: برای اینکه فضای وحدت و اخوت همچنان در جامعه حکم فرما باشد، ، باید از عیب‌جویی، نام‌گذاری نامناسب بر روی همدیگر؛ سوء ظن، تجسس و غیبت پرهیز کنیم.
نماینده مقام معظم رهبری بر لزوم برقراری وحدت در سطوح مختلف جامعه تاکید کرد و گفت: وحدت و اتحاد ابتدا باید در میان علما و سپس در بین مسئولین حکم فرما باشد زیرا درگیری و نزاع میان این اقشار، آسیب‌های زیادی را به دنبال دارد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بیان داشت: معیار عملکرد در فعالیت‌های فرهنگی، خروجی کار است که در این راستا نیازمند تدوین سند و برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به عنوان نقشه راه و ارزیابی عملکرد هستیم.
این استاد درس خارج حوزه علمیه خاطر نشان کرد: فرهنگ‌سازی و استفاده بیشتر از نخبگان مهم است و باید به دنبال مشارکت آنها در برنامه‌ها باشیم.
در ابتدای این نشست، هر کدام از رؤسای کمیته‌های قرارگاه فرهنگی به ارائه گزارشی از عملکرد کمیته مدنظر پرداختند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران