آیت‌الله محامی در دیدار رئیس سازمان بازرسی کل کشور
ضرورت اقدام عملی در رسیدگی به تخلفات کلان 

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: انجام تخلفات توسط برخی مسئولین مشخص است و نیازمند اقدام عملی در برخورد با تخلفات کلان هستیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان در دیدار رئیس سازمان بازرسی کل کشور ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: دیدگاه عمومی مردم استان انجام تخلف قطعی و کلان توسط برخی مسئولان و عدم برخورد جدی با متخلفین است.
امام جمعه زاهدان ادامه داد: گاهی در گزارش های ارائه شده از سوی مسئولان نیز انجام تخلفات در برخی دستگاه ها مورد وفاق است اما اقدام عملی صورت نمی گیرد که اینکار باعث متهم شدن مجموعه قضایی خواهد شد.
آیت‌الله محامی بیان داشت: در صورت عدم برخورد با متخلفین مردم همه افراد را به یک چشم دیده و محکوم می کنند و لازم است تا با متخلفین برخورد و اطلاع رسانی صورت گیرد تا مردم بدانند که تنها افراد متخلف شناسایی و مورد مواخذه قرار
 می گیرند.
وی ادامه داد: موقعیت جغرافیایی، هم مرزی با دو کشور همسایه، قاچاق و ورود بودجه های فراوان برای محرومیت زدایی در سیستان‌وبلوچستان وضعیت حساسی را ایجاد و زمینه لغزش مسئولین را فراهم کرده که باید با جدیت به دنبال پیشگیری باشیم.
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان بیان داشت: اقدامات خوبی در سیستم قضایی استان رقم خورده که از جمله شاخص ترین آن ها کاهش تعداد پرونده های در انتظار رسیدگی است که باید در رسیدگی به پرونده های کلان نگاه ویژه ای وجود داشته باشد.
آیت‌الله محامی ضمن تشکر از فعالیت های حسن امامی رئیس سابق سازمان بازرسی استان برای محمدرضا شهریاری نژاد ریاست جدید آرزوی توفیق نمود و خاطر نشان کرد: ریاست سازمان بازرسی استان علاوه بر تخصص و مدیریت قوی نیازمند قوت نفسانی می باشد که امیدواریم ریاست جدید این مجموعه  با همکاری و همیاری سایر دستگاه ها عامل ایجاد وضعیت مطلوب در استان باشد.
همچنین در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور بیان داشت: شناسایی بسترها و گلوگاه‌های فساد مهمترین راه مبارزه با فساد است.
وی افزود: بسیاری از تخلفات ناشی از بسترهای فساد و بخشی نیز مربوط به ساختارهای نامتناسب است و اگر نظارت ها به خوبی اعمال شود بسیاری از نابسامانی ها و مشکلات کشور مرتفع می شود.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران