آیت‌الله محامی در دیدار اعضای ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس
فرهنگ جهاد نسخه حیات‌بخش برای همه عرصه‌هاست

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: فرهنگ جهاد، شهادت و دفاع، نسخه حیات‌بخش برای همه عرصه‌هاست.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در دیدار اعضای ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس با بیان این که دوران دفاع مقدس یک قطعه طلایی و نورانی در تاریخ ایران به شمار می‌رود، در پاسخ به این سؤال و شبهه که با وجود این همه تلفات انسانی و اقتصادی چرا باید با دشمنان مقابله کرد، اظهار داشت: طبق آموزه‌های قرآن کریم اگر گروهی در برابر مستکبران و متجاوزان نایستند و مقابله نکنند، اول این که در زمین فساد رخ داده و دیگر این که نمادهای دینی از بین می‌رود.

امام جمعه زاهدان با استناد به آیاتی از قرآن کریم به وصف شهدا پرداخت و عنوان داشت: شهدا یعنی کسانی بودند که به وعده خداوند اعتماد کردند و به عنوان ادای تکلیف به ندای امام خمینی(ره) لبیک گفتند و دست از زندگی برداشتند و همه سختی‌ها را تحمل کردند، جواهرهایی بودند که قدر آنها شناخته نشده است.

آیت‌الله محامی ادامه داد: در قرآن کریم، شهادت دربی است که خداوند آن را برای اولیاء مخصوصش باز کرده است و خوب‌های امت برای این امر انتخاب می‌شوند کسانی که ارتباط خاصی با خداوند داشتند.

وی با تشکر از کار بزرگ ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس در ادامه مسیر شهدا و انتقال پیام دفاع مقدس، نکاتی را از جمله فراگیری زمانی و مکانی و فعالیت در طول سال؛ مردمی بودن مراسم و فرهنگ‌سازی برای دفاع مقدس، خطاب به جمع حاضر متذکر شد.

این استاد درس خارج حوزه علمیه ادامه داد: فرهنگ جهاد، شهادت و دفاع نسخه حیات بخش برای همه عرصه‌هاست و فرهنگ‌سازی باید مشتمل بر بخش عمده معارف و پیام‌های دفاع مقدس باشد.

 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران