نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان: 
گزینه‌های بومی استانداری باید قوی و مورد وفاق اقشار مختلف استان باشند

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: در صورت انتخاب گزینه بومی تحت عنوان استاندار فرد مورد نظر باید مورد قبول همه طیف‌ها و اقشار مختلف مردم واقع شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، آیت الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در دیدار جمعی از فعالین فرهنگی و اجتماعی استان با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به سیستان‌وبلوچستان گفت: در حاشیه این سفر فرصت شد تا به بیان مسائل و مشکلات استان از جمله مدیریت ضعیف و به کارگیری مسئولان کم تجربه در استان بپردازیم و اینکه بخش زیادی از مشکلات استان در داخل قابل حل و در صورت لزوم در مرکز کشور پیگیری می شود.
امام جمعه زاهدان افزود: در ادامه به بیان شرایط خاص استان پرداخته و سه معیار اصلی برای انتخاب استاندار را بیان کردیم ابتدا اینکه استاندار سیستان‌وبلوچستان باید به لحاظ مدیریتی در حد وزیر و معاون رئیس جمهور باشد.
آیت‌الله محامی بیان داشت: دومین معیار بیان شده این بود که شخص استاندار باید به لحاظ نفسی قوی باشد تا در برابر فشار ها تحت تاثیر قرار نگیرد و سوم اینکه مورد اعتماد رئیس جمهور و هیئت دولت باشد تا در مواقع لزوم حرفش مورد قبول واقع شود.
نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌وبلوچستان ادامه داد: در جلسه برگزار شده در محل دانشگاه سیستان‌وبلوچستان بر استفاده از ظرفیت های درونی استان تاکید شد و اینکه یکی از سرمایه‌های استان همین مردم هستند که برخی از افراد شاخص و توانمند بومی می توانند هم در داخل و هم در خارج از استان به کارگیری شوند.
وی ادامه داد: خوشبختانه هیات دولت نسبت به مسائل استان اشراف خوبی داشت که با توجه به روزهای آغازین کار دولت قابل توجه بود.
آیت‌الله محامی بیان داشت: در روزهای اخیر گمانه زنی های زیادی در خصوص انتخاب استاندار سیستان‌وبلوچستان صورت گرفته که نمی‌توان زیاد به آن پایبند بود.
وی گفت: در استفاده از نیروی بومی تحت عنوان استاندار باید دید فردی با این ویژگی‌ها وجود دارد که مورد قبول همه طیف‌ها و اقشار مختلف مردم واقع شود تا در آن صورت به عنوان گزینه ای قابل مطرح باشد.
وی ادامه داد: اولویت نخست این است که استاندار دارای مدیریت قوی باشد تا بتواند مشکلات استان  را حل کند و اولویت دوم استفاده از نیروی بومی است زیرا استان را می شناسد و نسبت به مسائل استان دغدعه مند است.
امام جمعه زاهدان گفت: در صورت عدم به کارگیری نیروی بومی در داخل استان می توان از این ظرفیت جهت استفاده در مسئولیت های خارج استان نیز استفاده کرد.
وی گفت: مهم است که استاندار تعیین شده چه بومی باشد و یا غیر بومی بتواند با همه طیف ها تعامل داشته و از همه اقشار استفاده و در مقابل تنش و دوقطبی سازی در استان ایستادگی کند. آیت‌الله محامی اظهار داشت: در زمان تصمیم گیری باید تمام تلاش ما بر این باشد که بهترین تصمیم حاصل شود و پس از تصمیم گیری نیز مهم است که همه از تصمیم گرفته شده پشتیبانی و با حمایت های خود کمک کنند تا اگر ضعفی وجود دارد بر طرف شود.
در آغاز این نشست جمعی از فعالان فرهنگی و اجتماعی استان به بیان دغدغه های خود در خصوص مشکلات استان پرداخته و بر اهمیت انتخاب استاندار توانمند با اولیت بومی گرایی تاکید کردند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران