نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌وبلوچستان
در انتخاب استاندار  قصد تعیین مصداق نداریم/ در صورت تعیین مصداق جایگاه پدری نماینده ولی فقیه تنزل پیدا می‌کند و امکان مطالبه‌گری وجود ندارد

نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌وبلوچستان گفت: در انتخاب استاندار  قصد تعیین مصداق نداریم از این جهت که در صورت عملکرد نامناسب دچار مشکل خواهیم شد.

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان‌وبلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌وبلوچستان در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالهی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت چابهار و رحمدل بامری فرماندار این شهرستان گفت: در سفر اخیر رئیس جمهور به سیستان‌وبلوچستان از فرصت های پیش آمده استفاده و ضمن توضیح شرایط خاص منطقه معیارهای انتخاب مسئولان ارشد استان را به دولتمردان عنوان کردم.
امام جمعه زاهدان افزود: در انتخاب استاندار  قصد تعیین مصداق نداریم زیرا معتقدیم که چنین کاری باعث می شود جایگاه نماینده ولی فقیه از پدری به برادری تنزل کند و حال اگر فرد پیشنهادی رای بیاورد در جایگاه برادر بزرگتر و در غیر این صورت به برادر کوچک‌تر تنزل پیدا خواهد کرد.

آیت‌الله محامی بیان داشت: ورود مصداقی برای انتخاب استاندار دارای عواقب دیگری هم هست از این جهت که در صورت عملکرد نامناسب امکان مطالبه گری وجود نخواهد داشت و در پاسخ ما اینگونه بیان می شود که خوتان فرد مورد نظر را معرفی کردید.
همچنین حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در شهرستان چابهار نیز به ارائه گزارشی از مشکلات موجود در سطح این شهرستان پرداخت و گفت: خوشبختانه در شرایط حال حاضر فضای یاس و ناامیدی از بین رفته و مردم امید زیادی به بهبود شرایط کشور دارند.
وی با تاکید بر افزایش تلاش ها در جهت امید آفرینی و ایجاد انس و الفت در جامعه افزود: مصلحت استان چنین اقتضاء می کند که به صورت مصداقی در انتخاب مسئولیت های حساس استان ورود داشته باشید.
رحمدل بامری فرماندار چابهار نیز اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت و همراهی دیگر مسئولین اعتمادسازی خوبی بین مردم شیعه و سنی در منطقه صورت گرفته است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران